نکات طلایی در راه اندازی یک سایت

۱)هدف از طراحی سایت
اساسی ترین نکته در مورد یک سایت که باعث موفقیت یا عدم موفقیت آن سایت خواهد شد این نکته است که بدانیم از این سایت چه می خواهیم. لذا تلاش کنید قبل از طراحی سایت تان به این نکته توجه کنید. اهداف خود از راه اندازی سایت را یاداشت کنید و هر از گاهی به آن نگاهی بیاندازید.
۲)تعریف مخاطب طراحی سایت
مخاطب و بیننده وب سایت خود را بشناسید.بدانید کدام قشر از جامعه و با چه سطحی از معلومات در پی استفاده از سایت شما هستند. علاقه مندی ها و راههای جذب مجدد این بازدیدکنندگان چیست؟ به نظر شما گروه بازدیدکنندگان از چه چیزهایی در یک سایت متنفرند؟
۳)مشخص نمودن توانایی خود و امکانات سایت
آیا امکانات لازم طراحی سایت را دارید؟برای مثال پهنای باند کافی سرور برای ارائه یک سایت دانلود را در اختیار دارید یا خیر؟ برای محتوای سایت چه منابعی دارید؟ کدامیک رایگان است ؟
۴)قبول مسئولیت اطلاعات سایت
وب سایت خود را دائما کنترل نمایید .محتویات وب سایت خود را حتما چک کنید. رعایت قانون حق تالیف را در نظر بگیرید.سعی کنید مطالب واقعی در سایت قرار دهید و مسئولیت آنها را به عهده بگیرید.
۵)توجه به ظاهر سایت یاinterface
سلیقه مخاطب را در طراحی سایت مد نظر قرار دهید . نه سلیقه خودتان را. این نکته بسیار مهم است . زیرا که بسیاری از اوقات افراد طراحی سایت را با سلیقه و نظر شخصی انجام می دهند و همین مورد در بسیاری از مواقع باعث شکست یک سایت خواهد شد. سایت های موفق دارای صفحات ساده و بی آلایش اند.چرا که کاربر به راحتی به هدفش میرسد بدون اینکه گیج شود. برای طراحی سایت موفق سعی کنید ابتدا بروی یک کاغذ با توجه به هدف سایت و سلیقه مشتری وب سایت شمای کلی سایت را بکشید و محل دقیق لوگو سایت, مطالب سایت, عکسهای سایت, لینکهای سایت, جستجوی پیشرفته سایت و…
۶) سعی کنید سایتی تولید کنید که ساده و مفید باشد
از قرار دادن خدمات اضافی سایت که کار نمیکند بپرهیزید.امکانات سایتی که درست صحیح کار میکنند تاثیر بیشتری از خدمات اضافی وب سایتی که اشتباهند دارد.سعی کنید محیطی ساده و روان برای کاربر در طراحی سایت مد نظر قرار دهید. ارائه اطلاعات نا مرتبط با فعالیت سایت شما نه تنها کمکی به شما نمی کند بلکه باعث سر در گمی بازدیدکنندگان و در نهایت ترک سایت خواهد شد.
۷) پشتیبانی دائم وب سایت شرط اصلی طراحان حرفه ای
برای داشتن یک وب سایت موفق سعی کنید دست کم هفته ای یک بار مطالب سایت خود را بروز رسانی کنید. دائما با مشتری سایت خود در ارتباط باشید.تجربه ثابت کرده است که کار طراحی سایت شاید ۲۰% از هدف تولید سایت را تامین کند.
۸) نام دامنه شما در حد امکان است باید متناسب با فعالیت و زمینه کاری شما انتخاب شود.این دامنه باید با موضوع سایت شما نیز دارای تناسب باشد. سعی کنید کوتاه باشد و بصورت شفاهی قابل انتقال باشد و احتمال غلط املایی در تایپ آن حداقل باشد.

۹) در انتخاب هاست host یا همان فضای سایت حتما به امکانات هاست توجه کنید.ابتدا مطلع شوید که چه میزان فضا برای سایتتان نیاز دارید . به پشتیبانیش از پایگاه داده database مثل mysql توجه کنید. از یک شرکت معتبر وثبت شده فضای وبتان را تهیه کنید و دنبال هاست ارزون نباشید که اکثرا دچار مشکل هستند. قبل از خرید هاست مورد نظر از شرکت مربوطه به سابقه هاستینگ hosting شرکت توجه کنید.از تجربه مشتریان شرکت ارائه دهنده خدمات وب سایت استفاده کنید.پهنای باند ارائه شده از شرکت برایتان مهم باشد. تحقیقات لازم را به عمل بیارید و از تجربه دیگران هم استفاده کنید.

۱۰) بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO)، در واقع هنر بالا بردن رتبه سایت در نتایج جستجو و افزایش ترافیک آن است. گروه طراحی سایت رایان با استفاده از الگوریتم ها و ابزارقدرتمند مورد تایید گوگل همه فاکتورهای لازم برای بالا بردن اهمیت سایت شما را در کلمات مورد نیازتان پیاده سازی می کند. فاکتورهایی از قبیل نوع طراحی سایت، آدرس صفحات، نام و عنوان صفحات، محتوا، تصاویر و … در بهینه سازی وب سایت شما تاثیر بسزایی دارند. با بالا بردن رتبه در گوگل سایت شما از لحاظ حجم بازدید و افزایش بازدیدکننده تضمین شده و موفقیت بیشتر شما به محتوا و استراتژی سایت بستگی دارد.

نظر شما چیست؟