چگونه یک طراح سایت روانی میشود؟

اگر شما هم در حرفه طراحی سایت فعالیت دارید ، در طول دوران کاری خود با مشتریان فراوانی سرو کار داشته اید. چه کسانی که هیچ امکاناتی از قبل نداشته اند و چه کسانی که از طراحی سایت خود خسته شده اند و به این نتیجه رسیده اند که به یک طراحی سایت حرفه ای تر نیاز دارند.

در این مطلب کامیک استریپی طنز را می بینید که شاید مشابه یکی از تجربیات شما باشد. نگران نباشید ، اگر شما هم با تمام قوا در مقابل سلیقه های غیر اصولی مشتریانتان مقاومت کنید، به هر حال چون کارفرما آنها هستند ، ناگذیر خواهید بود که خواسته هایشان را هرچند منافی با اصول طراحی سایت باشند اجرایی کنید و حتی شاید به دلیل فاجعه شدن نتیجه کار مجبور شوید که آن سایت را از نمونه کارهای طراحی سایت خود حذف کنید و بالکل از پایه منکر طراحی چنین سایتی شوید.

طراحی سایت حرفه ای طراحی سایت حرفه ای site-design-comic (3) site-design-comic (4) site-design-comic (5) site-design-comic (6) site-design-comic (7) site-design-comic (8)

site-design-comic (9)
به هر حال این هم بخشی از طراحی سایت است. شما در پایان چنین پروژه های طراحی سایتی به این نتیجه می رسید که کاش به حرفه خود احترام بیشتری می گذاشتید و این سفارش را قبول نمی کردید. جالب اینجا است که در بسیاری موارد ، مشتری با نشان دادن تعدادی سایت دیگر ایده خود را یک چیز عادی و همه گیر جلوه می دهد.
شما هم اگر چنین تجربیاتی داشتید در نظرات تجربه خود را بنویسید شاید راه حلی برای اینگونه پروژه ها پیدا شود.

۴ Comments

 1. معین میرقادری

  واقعاً این کمیک رو درک میکنم!!!!!
  خیلی خواسته هاشون زجرآوره….
  گاهی چیزهایی فوق العاده غیر استاندارد میخان که کفر آدمو در میاره…..
  صفحه ی وب رو با صفحه ی نقاشی اشتباه میگیرن و فکر میکنن هرچیزی رو میشه هرجوری توش کشید……

  به نظرم باید یه صنف طراحی وب داشته باشیم که برای هرکاری یه قیمت مناسب در نظر بگیره
  اینجوری خیال طراح و مشتری راحت میشه و توقعات بیجا از بین میره

  پاسخ دادن
 2. اول از همه از شما به خاطر مطالب سایتتون تشکر میکنم
  راجع به کمیک هم باید بگم این دخالت بیجا تو اکثر مباحث طراحی هست و متاسفانه من همیشه باهاش درگیرم
  مشتری حس میکنه چون پول داده میتونه هر دستوری بده
  گوش کردن به حرف اینجور مشتری ها خیانت به سابقه کاری خود طراح ه

  پاسخ دادن
  • درسته . ولی شاید خیلی وقت ها فقط باید راهنمایی کرد. اگر پذیرفته نشد خواسته مشتری را اجرا کرد. البته بسته به سیاست های سایت است. به نظر ما یک مشتری راضی خیلی بهتر از یک نمونه کار زیباست. نمونه کار زیبا و شکیل می تونه مشتری های بعدی را جلب کنه. اما قدرت جذب مشتری جدید از طریق مشتری راضی بیشتره.
   نهایتاً در اینگونه موارد میشه به مشتری های بعدی توضیج داد که سلیقه مشتری در طراحی سایت اعمال شده و نه اصول طراحی و زیبایی شناسی.

   پاسخ دادن

نظر شما چیست؟