google-link-schemes

لینک های صحیح از نظر گوگل

شاید تغییر مرتب الگوریتم گوگل در امتیاز دهی به صفحات سایت ها و بروزرسانی مرتب این قوانین در قالب نامهای مختلف مثل پاندای گوگل و پنگوئن گوگل و موارد دیگر کمی برای طراحان سایت ها و سئو کاران کلافه کننده شده باشد و برای افراد فعال در این حوزه که معمولاً صبر و تحمل کمتری نسبت به بقیه مشاغل دارند شرایط را سخت کرده باشد. از طرفی این قوانین باعث شده تا سایتهای اسپمر زیادی که بدون محتوای درست فقط در جلب بازدیدکننده هستند از دور خارج شوند و نتایج مفید تری را در بین جستجو هایی که انجام می گیرد شاهد باشیم.

قوانین لینک دادن گوگل

این تغییر مرتب قوانین کسانی که با بهینه سازی سایت ها و سئو سر و کار دارند را مجبور به بروز نگه داشتن اطلاعات می کند . چون در صورتیکه از قوانین تغییر کرده اطلاع نداشته باشند و همچنان با روال قبلی خود کار طراحی سایت را انجام دهند ، ممکن است نه تنها نتوانند رتبه سایت را ارتقا بخشند بلکه نتیجه عکس هم بگیرند. برای مثل مدت هاست که موتور  جستجوی گوگل با متا تگ کلمات کلیدی کاری ندارد و کلمات کلیدی را خودش در متن و تاتل صفحه و آدرس صفحه تشخیص می دهد و یا بک لینک دیگر نه تنها نتیجه مثبت ندارد بلکه موجب جریمه شدن از سوی گوگل هم می شود.

بهترین منبع و مرجع برای به روز نگه داشتن اطلاعات درباره تکنیک های سئو خود گوگل و ابزار وبمستر آن است . در این مطلب بخشی از راهنمای شِمای لینک ها از گوگل را برای شما ترجمه کرده ایم. در این مطلب گوگل شرح داده است که لینک های شما به چه صورت باید باشد و اینکه چه نوع لینکهایی موجب کاهش رتبه خواهد شد.

بخشی رتبه سایت شما را در نتایج جستجوی گوگل بر اساس تجزیه و تحلیل سایت هایی که به شما لینک داده اند تشکیل می دهد. کمیت، کیفیت، و ارتباط از لینک ها، رتبه بندی سایت شما را تحت تاثیر قرار میدهد. سایت های که به شما پیوند می دهدند می توانند زمینه موضوع سایت شما، را نشان دهد و می تواند کیفیت و محبوبیت سایت شما را نشان می دهد.

هر لینک برای تغییر رتبه یک سایت در نتایج جستجو گوگل در نظر گرفته می شود.این شامل هر رفتاری که به تاثیر در لینک ورودی به سایت شما و یا لینک های خروجی از سایت شما می باشد. دستکاری این لینک ها ممکن است به کیفیت نتایج جستجو تاثیر گذارد.به عنوان مثل، تخلف از دستورالعمل های وب مستر گوگل.

در زیر نمونه هایی از طرح های لینک که می تواند اثر منفی در رتبه یک سایت در نتایج جستجو داشته باشد:

  • خرید یا فروش لینک  برای تغییر رتبه. این شامل تبادل پول برای لینک ها و یا پست های حاوی لینک، تبادل کالا یا خدمات لینک و یا فرستادن  محصول رایگان در ازای آنها در مورد نوشتن و از جمله یک لینک
  • تبادل لینک بیش از حد (به ما لینک کنید تا ما به شما لینک کنیم)
  • لینک به سایتهای اسپمر و یا سایت های نامرتبط با قصد دستکاری رتبه
  • ساخت صفحات شریک به طور انحصاری برای به خاطر لینک عرضی
  • استفاده از برنامه های خودکار و یا سرویسهای خودکار برای ایجاد لینک به سایت شما

چند نمونه رایج از لینک غیر طبیعی که  دستورالعمل های گوگل را نقض میکند :

– تبلیغات متنی را که رتبه

– لینک هایی قرارگرفته در مقالات با حجم کم قرار داده شده است، برای مثال:
اکثر مردم در خواب شبانه. شما می توانید پتو ارزان در مغازه ها خرید. پتو شما در شب گرم نگه می دارد. شما همچنین می توانید یک بخاری عمده فروشی خریداری کنید. این تولید گرمای بیشتر و شما فقط می توانید آن را در تابستان هنگامی که می خواهید در تعطیلات فرانسه.

– سایت های دایرکتوری یا معرفی لینک با کیفیت کم

– کلمات کلیدی  تعبیه شده در ابزارهای سایت  که در سراسر سایت های مختلف، توزیع شود برای مثال کنتور سایتی که به صورت زیر باشد:
بازدید کنندگان این صفحه تا به حال: ۱۴۷۲
بیمه اتومبیل

لینک های به طور گسترده ای در فوتر سایت های مختلف قرار گرفته شده باشد. ( اینجا طراحان سایت ها بلا تکلیف می مونند . ما از nofollow  در امضای خود استفاده کرده ایم . به هر حال اگر کسی از طراحی سایتی خوشش آمد باید بتواند طراح آنرا پیدا کند. )

نظرات با لینک بهینه سازی در پست یا امضا، برای مثال در انجمن ها:
با تشکر از شما که اطلاعات بزرگ!
– پل
پل پیتزا سان دیگو پیتزا بهترین پیتزا سان دیه گو

توجه داشته باشید که PPC (پرداخت هر کلیک) تبلیغات لینک هایی که رتبه به خریدار از آگهی عبور دستورالعمل های ما را نقض نمی کند. شما می توانید رتبه جلوگیری از عبور در راه، مختلف مانند:

افزودن = “nofollow  به لینکها 
تغییر مسیر لینک به یک صفحه متوسط ​​است که از موتورهای جستجو با فایل robots.txt مسدود شده

بهترین راه برای دریافت به سایت های دیگر برای ایجاد لینک مربوط به شما، ایجاد محتوای منحصر به فرد، است  که می تواند به سرعت به دست آوردن محبوبیت در جامعه اینترنتی به شما کمک کند. محتوای مفید داشته باشید، تا بیشتر از هر سایت دیگری شانس دریافت لینک به  مطالب ارزشمند را از خوانندگان خود داشته باشید.. قبل از هر تصمیمی برای نوشتن محتوا ، شما باید از خودتان بپرسید: آیا این مطلب می تواند برای بازدید کنندگان صفحه من مفید باشد ؟

مهم نیست چه تعداد سایت به سایت شما لینک می دهدند ، بلکه کیفیت و ارتباط این لینک ها مهم است.

پا نوشت: حالا ما با این ترجمه که کردیم و مطالب نا مرتبطی که در متن این راهنما به عنوان مثال آورده شده بود در کلمات کلیدی این مثال ها رتبه نیاریم شانس آوردیم . گوگل در پایان این مطلب ابزاری را معرفی کرده که از خواننده خواسته تا اگر سایتی را می شناسد که با فروش بک لینک قصد در دستکاری در رتبه دارد به گوگل معرفی کند و به قولی بره و به ناظم لو بده.

نظر شما چیست؟