هزينه طراحي سايت

طراحی سایت اختصاصی یا سایت آماده

هنگام تصمیم گیری برای سفارش طراحی سایت ، سوالات بسیاری در ذهن مطرح می شود. طراحی سایت داینامیک یا استاتیک؟ طراحی سایت فلش یا اچی تی ام ال ؟‌طراحی سایت اختصاصی یا استفاده از قالب های آماده؟ استفاده از سیستم های مدیریت محتوای کد باز یا سیستم مدیریت محتوای اختصاصی؟
در این مطلب سعی می کنیم تا به این سوالات پاسخ دهیم .
در مطالب قبلی مزایای سایت داینامیک نسبت به استاتیک را شرح دادیم . پس بهتر است در صورتی که قصد دارید تا کنترل سایت را خودتان به دست بگیرید و برای هر تغییری نیازمند سفارش به طراح سایت نباشید از طراحی سایت داینامیک استفاده کنید.
اما منظور از طراحی سایت اختصاصی چیست؟ سایتهای داینامیک یا پویا از دو بخش سیستم مدیریت محتوای و طراحی گرافیکال یا بصری تشکیل شده اند. این دو بخش با کمک جدول پایگاه داده ای صفحات سایت را می سازند. در جدول پایگاه داده ای تیتر صفحات محتوا و عکس های موجود و لینک ها و دیگر موارد تعریف شده اند و به محض اینکه کاربری از طریق مرورگر خود درخواست دیدن آن صفحه را می کند ، اطلاعات پایگاه داده ای با استفاده از کد ها و توابعی که در طراحی گرافیکی تعریف شده اند قرار می گیرند و به مرورگر کاربر ارسال می شوند.
بعضی از طراحان سایت ها شخصاً اقدام به طراحی سیستم مدیریت محتوا می کنند و این سیستم مدیریت محتوا را به عنوان طراحی اختصاصی به مشتری ارائه می کنندو مبلغ هنگفتی از این بابت می گیرند. اما سیستم مدیریت محتوایی که یک طراح سایت شخصاً کد نویسی کرده باشد اشکالات بسیاری دارد.
وقتی شما از یک سیستم مدیریت محتوای کد باز مثل وردپرس یا جوملا یا دروپال استفاده می کنید، این اطمینان خاطر را دارید که گروه زیادی از مدیران سایت ها از این سیستم های مدیریت محتوا استفاده می کنند و مشکلات امنیتی و باگ ها آن مرتب شناسایی و توسط گروه توسعه دهنده رفع می شود. اما وقتی از سیستم مدیریت محتوایی که یک شخص یا یک گروه بصورت اختصاصی طراحی کرده استفاده می کنید ، علاوه بر اینکه هزینه زیادی باید پرداخت کنید این مشکل را هم خواهید داشت که اشکالات این سیستم مدیریت محتوا مخفی باقی می ماند . همچنین اگر شما با اینچنین سیستم مدیریت محتوایی به مشکل برخورد کنید و به طراح آن دسترسی نداشته باشید کس دیگری نمی تواند به شما کمک کند در صورتی که برای سیستم های مدیریت محتوای کد باز مثل جوملا و وردپرس گروه های پشتیبانی بسیار وجود دارد.
پس به نظر نگارنده این که یک شرکت ادعا می کند که سیستم مدیریت محتوای اختصاصی در اختیار شما می گذارد ،‌فقط یک ترفند بازاری می تواند باشد. علاوه بر اینکه امکانات در نظر گرفته شده در این سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی بسیار ابتدایی و محدود است .
در سیستم های مدیریت محتوایی چون وردپرس ، جوملا و دروپال قوانین بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو تا حدود زیادی رعایت شده اند و شما در صورت آشنایی با این تکنیک ها می تواند رتبه سایت خود را با کمی صرف وقت ارتقا دهید . اما در سیستم های مدیریت محتوای به اصطلاح اختصاصی این قوانین به ندرت رعایت می شوند و حتی در صورت پیاده سازی ممکن است که با الگوریتم های جدید موتور های جستجو بروز نشوند.
سیستم های مدیریت محتوایی که یک طراح سایت یا یک شرکت طراحی سایت منحصراً اقدام به کد نویسی آن کرده ، به دلیل اینکه معمولاً از زبانهایی همچون دات نت برای برنامه نویسی آن استفاده می کنند، دارای کدهای اضافی بسیاری است که منجر به سنگین شدن صفحات و سرعت لود بسیار کند در مرورگر و در نتیجه کسب نمره منفی در رتبه سایت می شود.
ضمن اینکه طراحان سایتی که ادعای ارائه سیستم مدیریت محتوای اختصاصی را دارند این سیستم که خود کدنویسی کرده اند برای همه مشتریان خود به کار می برند و در صورتی که یکی به مشکل برخورد کند بقیه سایت های طراحی شده توسط آن طراح هم به مشکل بر خورد خواهد کرد.
بخش مهم طراحی سایت ، قسمت گرافیکی و بصری آن است که به طبع برای اینکه نیازهای شما را بر آورده کند می بایست به صورت اختصاصی طراحی شود.
در طراحی سایت رایان برای هر مشتری طراحی گرافیکی اختصاصی مبتنی بر سیستم مدیریت محتوای قدرتمند وردپرس که میلیون ها مدیر سایت از آن استفاده می کنند ( آمار سال ۲۰۱۲) ، انجام می شود و این راز کسب رتبه های بالای سایتهای طراحی شده توسط ما در موتورهای جستجو است . ما با تجربه و دانشی که داریم ، قوانین سئو و بهینه سازی سایت را در طراحی های خود به کار می گیریم و با کمک سی ام اس قدرتمند وردپرس مشتریان خود را شگفت زده می کنیم.

نظر شما چیست؟