webhosting

اهمیت هاست در طراحی سایت

هاستینگ یا میزبانی وب به ارائه دادن فضایی گفته می شود که صاحب سایت بتواند فایلهای سایت خود را روی آن قراردهد. این فضا توسط شرکتهایی که دارای سرور اختصاصی و یا نمایندگی فروش بخشی از یک سرور را دارند ارائه می شود. هزینه هاستینگ به عنوان اجاره به صورت ماهیانه یا سالیانه دریافت می شود.
اطمینان به کیفیت سرویس دهی و نحوه پاسخگویی و پشتیبانی شرکت ارائه دهنده بسیار مهم است. هر گونه مشکل در سرویس هاستینگ می تواند به وارد شدن خسارات بعضاً جبران نا پذیر به رتبه سایت شود.
بهترین راه قبل از انتخاب یک هاست ، تحقیق از مشتریان  فعلی آن سرویس و سابقه آن شرکت است . همانطور که قیمت پایین نمی تواند علت کیفیت پایین باشد , قیمت بالا هم نمی تواند ضامن کیفیت بالا باشد.

برای مثال حدود یک سال پیش به مشکلی با شرکت ایران هاست که طبق آمار برخی سایت ها رتبه یک هاستینگ در ایران است برخورد کردیم. متاسفانه این شرکت در ابتدا اعلام کرد که با وردپرس سازگاری دارد ولی بعد از آن مشخص شد به دلیل نسخه پایین php فقط می تواند ورد پرس نسخه ۲٫۴ به پایین را روی هاست آن نصب نمود . حتی بعد از اینکه متوجه اشتباهشان شدند وجه پرداخت شده را باز نگرداندند و به صورت اعتبار در حساب کاربری قرار دادند که مجبور به خرید سرویس دیگری از آن شدیم. ( همه مکاتبات و مدارک موجود است)
باید توجه داشته باشید که سازگارترین هاست برای طراحی سایت با وردپرس هاست لینوکس  است . ولی در این مورد به دلیل عدم تمایل مشتری به تغییر هاست مجبور به کنار آمدن با ایران هاست بودیم که تجربه تلخی در کار کردن با یک هاستینگی مثل ایران هاست بود که ادعای میزبانی ۱۴۰۰۰ سایت را دارد.
در بسیاری از مواقع هم هاست ارزان می تواند دردسری جبران ناپذیر برای شما به همراه داشته باشد. برای مثال کافی است که هارد سروری که هاست شما روی آن قرار دارد دچار مشکل شود و به دلیل عدم تجربه کافی شرکت میزبان سایت شما چند روز از دسترس خارج شود و یا حتی بد تر از این می تواند از بین رفتن کل اطلاعات سایت شما باشد. در این موقعیت اگر شما به امید پشتیبان گیری شرکت هاستینگ اقدام به تهیه بک آپ نکرده باشید و مجبور شوید جمع آوری همه اطلاعات و حتی طراحی سایت را از ابتدا انجام دهید.

به نکات زیر در انتخاب هاست خوب توجه کنید:

۱- سابقه شرکت سرویس دهنده و تخصص پرسنل شرکت
۲-  میزان آپ تایم سرویس
۳- سرعت سرور میزبانی
۴- پشتیبانی و سرعت پاسخگویی شرکت هاستینگ و مقدار ساعات پاسخگویی
۵- میزان امنیت سرور

کافیست نام شرکت مورد نظر را در گوگل جستجو کنید تا از مشتریان راضی و ناراضی آن شرکت مطلع شوید.

مشکل با هاستینگ

در صورتی که طراحی سایت شما توسط شخص یا شرکت دیگری انجام  شده بهترین اقدام درخواست یک بک آپ از کلیه اطلاعات روی سی دی است . تا هر زمانی که طراح سایت یا شرکت میزبان در دسترس نبود بدون هیچ گونه دقدقه ای بتوانید با کمک شرکت دیگری سایت را برپا کنید.

همچنین بسیار مهم است که دامین به نام خودتان ثبت شده باشد و اطلاعات پنل دامین در اختیار خودتان باشد. ارزش این اطلاعات را زمانی متوجه می شوید که سایت شما دچار مشکل شود و نه به طراح سایت و نه به شرکت میزبان یا ثبت کننده دامین دسترسی نداشته باشید.
گروه طراحی سایت رایان با توجه به اهمیت هاستینگ در طراحی سایت  سعی نموده است بهترین سرویس هاستینگ کشور را که سرور های آن در کشور آلمان نزد شرکت هتزنر قراردارد را برای مشتریان خود استفاده نماید و علاوه بر اطمینان به پشتیبانی این سرویس ، مرتباً بصورت جداگانه نسخه پشتیبان از سایتهای مشتریان  تهیه نماید.

نظر شما چیست؟